VelaShape III kadınların vücut imajlarıyla ilgili hoşnutsuz olmalarına neden olan problemli bölgelerin tedavisi için cerrahi olmayan mükemmel cevaptır. VelaShape III eşsiz, kullanımı kolay, eve kapanmayı gerektirmeyen, konforlu, derinlemesine etkili, gelişmiş klinik protokolleri ile tutarlı sonuçlar veren, tekrarlanabilir vücut şekillendirme tedavisi sunar.

VelaShape tedavisinin etkinliği ve güvenliği çok merkezli klinik çalışmalarla ve dünya çapında gerçekleştirilen 5 milyondan fazla hasta üzerinde yapılmış bağımsız tedaviler ile gösterilmiştir. VelaShape III karın bölgesinde 2 cm'den fazla incelme ve uyluklarda 1.5 cm'den fazla incelme sağlamıştır VelaShape ile tedavi edilen doğum sonrası dönemdeki hastaların tedavi edilen bölgelerinde ortalama %10 incelme ve %97 hasta memnuniyeti sağlanmıştır. Hastaların çoğunda tedavi esnasında veya sonrasında hiç rahatsızlık hissedilmemiştir. Selülit tedavisi de aynı diğer tedaviler gibi işlem yapılacak bölgeye özel bir spreyin sıkılması ile başlıyor. “Yağ hücrelerini parçalamak için kullanılan spreyin içinde kafein bulunuyor ve işlem öncesi iyice ovularak vücuda yedirilmesi gerekiyor. Sprey sıkıldıktan sonra makine uygulama yapılacak bölgeye yerleştiriliyor ve hasta yavaş yavaş ısıyı hissetmeye başlıyor. Makinenin el aparatı uygulama yapılan alanda yukarı aşağı doğru hareket ettirilirken aynı zamanda hafif bir basınç da uygulanıyor.”

Hamilelik sonrasında oluşan sıkılaşma ve toparlanma ihtiyacına başarılı çözümler sunuyor. Vücudun farklı bölgelerinde bulunan ve farklı nedenlerden kaynaklanan çatlakların görünümünde genel bir düzelme sağlıyor. VelaShape teknolojisinde sistemi kombine şekilde kullanıyor. Hedef dokuyu arttırmak için enerji kaynağı olan bir vakum kullanılıyor. Hedef alınan bölge kızılötesi ışık direkt olarak ısıtılıyor. Böylece, uygulama bölgesi cilde zarar vermeden daha hızlı ısıtılır ve Bi-polar radyo frekans enerjisi güvenli bir şekilde hedeflenen bölge genelinde ısıyı eşit yönlendirir. Bu enerjiler derin ısı yağ hücreleriyle çevre dokuyu birleştirir. Sonuç, daha küçük bir alan ve selülit görünümünde azalmadır.

Bu tedavi hemen hemen herkes için uygun. Bölgesel incelme, sıkılaşma ve selülit görünümü hafifletmek konusunda son derece etkili olan tedaviyi sadece cilt kalitesini artırmak için de kullanılabiliyor. Bazı hastalar zayıf oldukları, hatta selülit problem yaşamadıkları halde vücutlarından hoşnut değildir. Bunun nedeni ise ciltlerinin diriliğini kaybetmesi. VelaShape III bu konuda son derece etkilidir. ValeShape III teknolojisinin en önemli özelliği tasarlanırken hastanın cilt hassasiyetini ve konfor düzeyini göz önüne almasıdır. Bu uygulamanın tüm cilt tipleri için uygun olduğunu ve herhangi istenmeyen bir etkinin olmadığı FDA tarafından onaylanmıştır. Yapılan klinik çalışma ve araştırmalar kısa ya da uzun vadede bir yan etkiye de rastlanmadığını ortaya koymaktadır.
Değişimi ne kadar hızlı farkederim? İlk tedavinin ardından tedavi edilen bölgedeki cilt yüzeyinin daha düzgün ve sıkı hissedilmesiyle tedavi edilen bölgenin yavaş yavaş eskisinden daha iyi duruma geldiği görülür. Bölgesel olarak kaç santim incelebilirim? Klinik çalışmalarda hastalar 1 tedavi sonrasında ortalama 1 – 3 cm incelme bildirmişlerdir. Doğum sonrası hasta grubunda yeni yapılmış bir çalışmada % 97 hasta memnuniyeti görülmüştür. VelaShape III nasıl çalışır? Kızılötesi ışık, Bipolar radyo frekans enerjisi ve Vakumu birleştiren elōs teknolojisi; yağ hücrelerinin, onları çevreleyen bağ dokusunun ve alttaki dermal kolajen fiberlerin derinlemesine ısıtılmasına sebep olur. Bu tarz etkin bir ısıtma ve vakum ile, kollajen ve elastinin miktarının artması daha iyi uyarılır. Böylece cilt gevşekliğinde azalma, vücut hacminde küçülme gerçekleşirken, cilt yapısında da genel bir iyileşme görülür. Tedavi güvenli midir? Bu tedavi tüm cilt tipleri için güvenli ve etkindir. Rapor edilmiş̧ kısa veya uzun dönemli sağlığı etkileyen herhangi bir etkiye rastlanılmamıştır. Tedavi ağrılı mıdır? Hastaların çoğu VelaShape’i sıcak bir derin doku masajı gibi konforlu bulur. Bu tedavi sizin hassasiyet ve konfor seviyenize uyum sağlamak için tasarlanmıştır. Tedavi sonrasında birkaç saatliğine bir sıcaklık hissi tecrübe etmek normaldir. Cildiniz de tedavi sonrasında birkaç saatliğine kızarık görülebilir.