FORTUNA CLINIC

Fortuna Clinic'de tüm cilt problemlerinize savaş açın

Fortuna Clinic’de tüm cilt problemlerinize savaş açın güzelliğinize güzellik katın.Yeni ürün ve cihazlarımızla cilt bakımı uzmanlarımız hizmetinizde.

*Cilt Bakımları

Temel Cilt Bakımı: Kişiye özel yapılan temel cilt bakımı, cildin temizlenmesi ile başlayıp, tonikleme, peeling, buhara tutma, siyah noktaları temizleme, maske uygulama, göz çevresine yüz serumu uygulaması ve yoğun nemlendirme ile devam ederek güneş korumasıyla son bulur.

Leke Bakımı: Pigmentasyon fazla sebebiyle güneş veya doğum sonrası oluşmuş cilt lekelerinin giderilmesi için uygulanan cilt bakımı türüdür. Kür halinde uygulanan, özel meyve asitleri ile cilde parlaklık ve canlılık veren bir bakımdır.

Akne Bakımı : Çeşitli sebepler dolayısıyla oluşan aknenin cinsi tespit edildikten sonra, kişinin cilt tipi de göz önünde bulundurularak yapılan akne bakımında, açık komedon (siyah noktalar), kapalı komedonlar (beyaz yağ butonlarının) temizlenir ve iltihaplı sivilceler salisilik asitler ile kurutulur. Böylece komedonların iltihaplı sivilcelere (akne) dönüşmesi engellenir ve salisilik asitlerle kurutulan sivilcelerin iz bırakması engellenmiş olur. Cilde uygulanan kurutma işleminden sonra kaybettiği nem takviyesi yapılarak akneli ciltlere özel maskeleme ve “oil free” güneş korumasıyla işlem son bulur. Düzenli ve kür halinde yapılması etkin sonuca ulaştırır.

Anti Aging Bakımı: Elastin kaybına uğramış, nemini ve kolejenini kaybetmiş ciltlerde, cildin elastikiyetini arttırmak adına yapılan bir cilt bakımı türüdür. Kişinin cilt analizine göre yapılan anti-aging bakımında hylorinik asit, amino asit, mineral ve coenzym ile zenginleştirilmiş özel serum cilde uygulandıktan sonra Anti-aging maskeleme işlemi yapılır ve güneş korumasıyla anti-aging bakımı son bulur.

Özel Göz Çevresi Bakımı : Gençleştirici komplex ile göz çevresinde oluşan ince çizgi, koyu halka, göz çukuru vetorbalanmalarda özel mezoterapik ürünlerle yapılan bir bakımdır. Göz çevresi temizliği sonrası, kişinin ihtiyacı doğrultusunda yapılır. Kür şeklinde yapılması uygun olan bubakımın daha etkili olması için periyodik seanslarla uygulanması önerilir.

Fortuna Touch Bakımı Yüz yogası dediğimiz cilt üzerinde toparlayıcı lifting etkisi olan özel masaj tekniği ile kan dolaşımı hızlandırılarak sıkılaştırıcı etki yaratan bir yüz masajıdır.

Hydrafacial MD Power: İlk seansta cildinizdeki farkı hissedeceğiniz bu özel uygulama; temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan takviyesi aşamalarının birleştiği bir bakımdır. Bu bakım cilde nemini ve elastikiyetini geri kazandırıp canlandırarak, yüzeysel lekeler, güneş lekeleri, sivilce-akne, tıkalı ve genişlemiş gözenekler, yağ butonları, siyah noktalar, ince kırışıklıkların yok edilip önlenmesinde ve yağlı ciltlerin sebum dengesinin sağlanmasında etkin bir sonuç verir.